UWH SKILLS – předstírání

Individuální dovednosti – Obehrávky – Předstírání

Jedná se o záměrné zmatení soupeře a předstírání obehrávky. Principem předstírání je naznačení nějaké nám již známé obehrávky, na kterou soupeř zareaguje. Avšak trik nedokončujeme a navracíme se zpět do původního pohybu a směru.

Varianty, ve které fázi lze trik přerušit jsou čistě na situaci, vašem úsudku a schopnostech. Například v případě Véčka, si stáhnu puk a ve chvíli kdy vidím, že soupeř zareagoval, zastavil, přečetl můj trik a jde se mnou do protipohybu, tak si puk vrátím na původní stranu. Případně si tam puk vystřelím a sprintuji za ním. U stahovačky si puk nepodhazuji pod tělem, ale pokračuji s ním dopředu a poté si jej backhandovou střelou od boku vracím před sebe. Stejný princip funguje i u podhazovačky. Často stačí během plavání přibrzdit a pouze přehodit ruku přes puk z vnější čepele hokejky na vnitřní. Tím soupeře zmatu a on zastaví, protože si bude myslet, že jdu do otočky. Vzápětí si ale puk vrátím před hokejku a jdu s ním do úniku.

Pokud chceme, aby bylo předstírání účinné, je třeba mít puk dokonale pod kontrolou. Předstírání triku musí být dostatečně okaté a čitelné pro soupeře. Avšak přerušení triku a návrat zpět musí být rychlé a nečekané. Důležité doporučení je také využití vašeho pohledu. Nedívejte se směrem, kam chcete plavat nebo kam chcete přihrávat! Okatě sledujte spoluhráče, na kterého jakože chcete přihrát nebo okatě koukejte směrem kam jakože chcete změnit směr.

Přerušení triku nemusí být čistě záměrné! Může to být také reakce na to, když si uvědomíte, že váš trik soupeř odhalil!

Instruktážní video

6aA Underwater Hockey Gear (@6aaunderwaterhockeygear578)

Cvičení

  • Práce s pukem jeho sledování a koukání po okolí
  • procvičování obehrávek
  • zkoušení různých variant přerušení obehrávek
  • dvojce proti sobě
  • nájezdy 2v1 na ostro

UWH Teorie (již brzy)