Podvodně hokejový víkend v Prachaticích!

Uplynulý víkend (17.-19.3.2023) blokovali čeští podvodní hokejisté krásný bazén v Prachaticích. Do jediného víkendu se podařilo Jirkovi Richtovi a dalším členům z klubu Serrasalmus našlapat letošní první kolo ligy, soustředění a navíc také UWH specializaci pro trenéry.

Začali jsme páteční dvouhodinovkou na bazéně, pro rozehrání se a seznámení s bazénem. Sobotní dopoledne probíhalo první kolo České ligy podvodního hokeje, odehrálo se celkem 7 zápasů ve skupině A a B,a také ženská liga. Celé odpoledne jsme pak na ubytovně v nedalekém Libínském sedle věnovali trenérské specializaci UWH. Přednášky byly zaměřené především na rozvoj individuálních a týmových dovedností u hráčů uwh, ale zazněly i přednášky na téma historie UWH, rozhodcování a bezpečnost. V rámci večerní dvouhodinovky na bazéně si pak všichni účastníci vyzkoušeli i záchranu tonoucího z vody. Naposledy jsme bazén obsadili v neděli dopoledne. Soustředění se zúčastnili zástupci všech tří klubů UWH z ČR: Serrasalmus České Budějovice, Prague Narwhals, Pilsen Squids. V nejvytíženějším okamžiku bylo v Prachatickém bazénu 40 hokejistů.

Moc děkujeme za GoPro kamery od SPČR!!! Na soustředění jsme díky nim mohli natáčet videa z her (zde) a udělat spoustu krásných fotek. Naši trenéři už teď analyzují videa, aby nám mohli dát do příště pořádně za uši 🙂

za celé UWH Jitka Richtová