Taktika 3-2-1 Equal puck

Equalpuck je obdobou hokejového vhazování. Oba týmy čekají na hladině proti sobě a mezi nimi je dělící čára, kterou určuje rozhodčí. Tu před startem nesní nikdo překročit! Na čáře mezi týmy leží na dně puk. Na startovací signál oba týmy vyrazí (ponoří se) a jejich úkolem je být první u puku a rozehrát sním. 

Na puk jde CF, který je před startem přímo nad ním! Musí se zanořit nejrychlejším možným způsobem, který jej dostat ihned do správné polohy na dně – takže po nohou (žabák). Po získání puku vyváží podle situace puk pryč a spolu s celým týmem přesouvá hru do bezpečnějšího prostoru nebo do soupeřovy branky (viz příloha). Puk se nestřílí před sebe do chumlu protihráčů!!! Puk se vyváží na hokejce. Pokud chce CF přihrávat, tak přihrává bezpečně a přímo na spoluhráčovu hokejku a ve chvíli kdy je to vhodné (tzn.: vezu puk, přilákám na sebe protihráče a potom přihrávám tak, aby to nebylo nápadné spoluhráči). Hru směřuji primárně dopředu nebo do stran a rozehrávám ideálně přes FW, ale CF může podle situace přihrát komukoliv v týmu – pokud jsem při equalpuku blízko svojí brány můžu rozehrát dozadu do obrany, která puk bezpečně odveze ke stěně (ale nesmí se stát, že přes útočnou „lajnu“ projde protihráč!!!). 

Tým se na start na egual puk připraví a v případě zisku puku rozehrává podle nákresu v příloze. Přední útočná řada je CF nad pukem a rameno na rameno vedle něj FW. Z nimi jsou diagonálně seřazeni obránci. Podle pozice rozehrávky v hřišti je jeden z HB lehce vzadu a vedle oproti FB a druhý HB naopak. Pokud je hra blíže pravé stěny tak je při rozehrávce více vzadu levý HB. Pokud je hra na levé stěně, tak je více vzadu pravý HB. Při rozehrávce na středu je upozaděný pravý HB za stejného důvodu jako při řazení na startu. FB má za úkol zastavit protihráče, který získal puk a projel útočnou linií. Upozaděný HB ho jistí, proto je trochu víc za FB. FB musí být dostatečně blízko za CF, aby protihráč, který projel neměl prostor pro kličkování. Pro lepší pochopení se podívejte nákresy a GIF. Po staru se zanořují VŠICHNI a každý sleduje hru, aby už dopředu věděl co bude dělat když na něj náhodou půjde přihrávka od CF.