Pragadise CUP 2023

Již počtvrté za sebou se dne 21.10.2023 konal celodenní mezinárodní turnaj v podvodním hokeji Pragadise CUP v pražském bazénu v Podolí. Turnaje se zúčastnilo celkem 16 týmů. Čtyři ženské týmy se utkaly mezi sebou v samostatné divizi. Soutěž ovládly Turkyně, na druhém místě skončily Polky, na třetím místě skončily Maďarky a čtvrté místo obsadily české ženy. Divizi OPEN (tzn., že týmy byly buď čistě mužské nebo smíšené) ovládl tým z Turecka s názvem Derin Ege MEN nad dalším týmem z Turecka (tým Olimpik). Třetí skončil tým z Maďarska – Egyszusz. Česko zastupovaly týmy z Českých Budějovic (Serrasalmus), Plzně (Pilsen Squids) a Prahy (Narwhals) a v tomto pořadí obsadily 10., 11. a 12. příčku výsledkové listiny. Slavnostní vyhlášení doprovázené společnou večeří proběhlo v pražském restauraci eRKo. Více informací a fotografií naleznete na FB Underwater hockey Narwhals.

Text: Kateřina Hnilicová