Soustředění juniorů podvodního hokeje – Prachatice 2024

Mládí vpřed!

Do Nového roku vykročil český podvodní hokej s chutí a s heslem „mládí vpřed“. O víkendu 19.-21. ledna 2024 se v Prachaticích uskutečnilo společné soustředění juniorských týmů ČR. Tyto týmy byly založeny ve všech klubech ČR teprve před půl rokem, bylo to tak zároveň první setkání juniorských hráčů napříč kluby.  

Do Prachatic se sjelo celkem 29 juniorů a juniorek z klubů Serrasalmus České Budějovice, Narwhals Praha a plzeňského klubu Pilsen Squids. Hráče doprovázelo 9 klubových trenérů a také státní trenér Jiří Richta.

Protože v této věkové kategorii, tedy 10-15 let, jsou velké fyzické rozdíly, byli hráči během pátečního večera rozděleni do tří výkonnostních tříd. V těch se pak účastnili tréninku o příslušné náročnosti. Junioři během víkendu absolvovali celkem tři dvouhodinové lekce na bazénu. Tyto lekce se vždy skládaly z rozplavby, tréninku vedení puku, tréninku týmové spolupráce a hry podvodního hokeje na závěr.

V jídelně Centra pro ekologickou výchovu, kde byli všichni účastníci i ubytováni, pak probíhala „suchá“ část soustředění zaměřená na fair play a týmovou taktiku. Nechyběly ovšem ani seznamovací hry a chvilky odpočinku.

I když byl tento víkend velmi náročný pro všechny zúčastněné, tak už teď se všichni těší na další pokračování v podobě letního soustředění. Tomu bude ovšem ještě určitě předcházet pár uwh soutěží: jarní kolo České ligy podvodního hokeje (v Prachaticích), mezinárodní turnaj BUD PIG CUP v Českých Budějovicích, kde se poprvé otevře kategorie U15 (tedy hráči do 15 let věku) a letní kolo ligy (v Písku).

Video sestřih naleznete ZDE

Záznamy z prvních neoficiálních meziklubových utkání najdete na našem YouTube kanále .

Jménem českého podvodního hokeje Jitka Richtová