UWH na Sportáčku – Wannado 2023 s Narwhals Prague

V sobotu 9. 9. 2023 se v pražském Braníku konal 13. ročník S P O R Ť Á Č E K – Wannado Festival Tour 2023. Jedná se o jednu z největších náborových akcí do sportovních a volnočasových klubů u nás. Každoročně se akce zúčastní okolo 140 sportovních klubů a zároveň akci navštíví až 15 000 návštěvníků za doprovodu známých sportovních osobností. Letos se poprvé zúčastnil také tým podvodního hokeje Narwhals Prague.

Vedle promo stánku jste mohli vidět zapůjčenou potápěčskou exhibiční nádrž od SPČR, která zlákala (možná i díky počasí) velké množství zájemců z řad dospělých i dětí. Ti, kteří se odvážili zanořit se do nádrže, tak měli možnost si pod dohledem zkušených hráčů vyzkoušet zanoření s maskou, šnorchlem a ploutvemi a zároveň také manipulaci s hokejkou a pukem na dně nádrže. Nádrž je ze tří stran opatřena okny, proto mohli návštěvníci, kterým se zrovna do vody nechtělo, sledovat výkony sportovců i ze souše. Klub Narwhals Prague rovněž ve zkratce představil tento poměrně neznámý sport na hlavním pódiu.

Díky účasti na festivalu zná podvodní hokej o něco více lidí než doposud. Zároveň pražský podvodní hokej získal v rámci náboru nových členů také pár nových zájemců a to jak z řad dospělých tak i mládeže. Pro tu nově funguje kroužek podvodního hokeje při Domu dětí a mládeže Modřany. Trénink mládeže budou probíhat v pondělí v bazénu Zelený pruh v čase 15:00–16:00. Na tréninkách se potkáte s trenéry: Kateřinou Hnilicovou, Adélou Klepačovou a Naďou Tylovou.